Poprawiny doskonałą okazją do przedłużenia świętowania

Wiele Par Młodych zastanawia się nad podjęciem decyzji o zorganizowaniu poprawin. Zdecydowanie jest to dobra opcja dla osób, które twierdzą, że jeden dzień zabawy to zdecydowanie za mało. To ważne i podniosłe wydarzenie wiele osób chce świętować jak najdłużej wraz z rodziną, znajomymi oraz przyjaciółmi. Najczęściej, nowożeńcy organizują to przyjęcie na następny dzień, tuż po uroczystości ślubnej. Goście mogą być zaproszeni na to wydarzenie na weselu bądź przy okazji wręczania zaproszeń na ślub.

Poprawiny idealną okazją do wspólnych zabaw i tańca

Poprawiny rozpoczynają się najczęściej o godzinie 14:00 lub 15:00 i trwają do późnego wieczora, nawet do godziny 22:00. Na tą ważną uroczystość nowożeńcy zapraszają najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Powitanie gości rozpoczyna się od oficjalnego obiadu, najczęściej dwudaniowego. Następnie dj bądź zespół muzyczny zachęca biesiadników do wspólnych zabaw i tańca. Warto pamiętać, że przy okazji tej imprezy również obowiązuje uroczysty strój, podobnie jak na weselu. Kobiety najczęściej ubierają suknie i buty na obcasie, a panowie wkładają na siebie garnitury lub eleganckie spodnie z koszulą.

Gdzie warto zorganizować przyjęcie dla gości?

Uroczystą imprezę można zorganizować w plenerze, domu bądź na sali weselnej. Pierwsza z opcji czyli uroczystość plenerowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie wiosny oraz lata. W tym celu wykorzystuje się specjalne namioty, które pełnią rolę zadaszenia dla gości. W przypadku zaproszenia mniejszej ilość osób, można zorganizować także imprezę w domu. Kolejnym wariantem jest sala weselna, sprawdzi się ona zdecydowanie przy zaproszeniu dużej ilość osób. Ponadto będzie ona trafnym wyborem w okresie chłodniejszych dni, na przykład jesienią oraz zimą. Na salach umieszczone są dekoracje ze ślubu, balony, świeże kwiaty oraz lampiony i efektowne świece. Uroczystość ta jest doskonałą okazją do porozmawiania z zaproszonymi gośćmi. W tym dniu można także robić fotografie, które upamiętnią to ważne wydarzenie.

Comments are closed.