Urwanie głowy ze ślubem – pomóc może świadek! Jak go wybrać?

Wiele osób marzy o wystawnym ślubie, na którym zjawi się mnóstwo gości. Tylko jak zrobić to tak, aby ten dzień był wyjątkowy? Z pomocą na pewno przybędzie nam nasz świadek! Jak wybrać odpowiednią prośbę o świadkowanie w gotowej formie? Ilu ludzi, tyle pomysłów, a może i jeszcze więcej! Świadek to wyjątkowa osoba, którą powinniśmy darzyć przed wszystkim zaufaniem. To on w najtrudniejszych chwilach przejmie inicjatywę i pomoże nam ogarnąć wszystkie aspekty związane z tym magicznym dniem.

Jak wybrać prośbę o świadkowanie?

Bycie świadkiem to nie wyłącznie zaszczyt bycia gościem VIP na weselu, to również bardzo poważne zobowiązanie. Pomoc świadka w dniu ślubu jest absolutnie niezastąpiona. Osoba, którą obdarzymy zaufaniem i powierzymy jej bycie świadkiem poświęci swój wolny czas, aby pomóc parze młodej w załatwianiu spraw związanych z ceremonią i tym, co będzie się działo przed nią oraz po niej. Pomoc świadka nie musi być jednak zupełnie darmowa. Świetnym pomysłem jest nagrodzenie świadka jakimś wyjątkowym prezentem za poświęcenie czasu i energii, aby nasz szczególny dzień wypadł wyjątkowo. Podczas rozmowy poprzedzającej prośbę o świadkowanie możemy zapytać, o czym dana osoba marzy, co chciałaby sobie kupić, a na przykład nie ma na to środków. Z okazji zaślubin dostaniemy sporo pieniędzy, więc możemy pozwolić sobie na sprezentowanie świadkowi czegoś miłego.

Najważniejsza osoba na ślubie oprócz Młodych: świadek!

Jak wybrać osobę, na której w stu procentach będziemy mogli polegać podczas przygotowań do ślubu? Jak wybrać kogoś, kto o każdej porze dnia i nocy będzie służył pomocą? Kogoś, kto w dniu ślubu ukoi swoją postawą nawet najbardziej zszargane nerwy młodych? Pozornie wydawać by się mogło, że to nic trudnego, ale nic bardziej mylnego. Można spróbować pytając wprost: Czy zostaniesz moim świadkiem? Fajnie by było dodatkowo uargumentować swoją prośbę, podkreślić jak ważna jest dla nas dana osoba, opowiedzieć dlaczego chcemy, żeby akurat ona została naszym świadkiem. Warto przygotować jakiś upominek, który chwyci potencjalnego świadka za serce, na przykład przygotować album ze wspólnym zdjęciami, czy ciasteczka z napisem dotyczącym prośby o świadkowanie. Przejrzyj pomysły zamieszczone w Internecie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Kto nie próbuje, ten nie wygrywa! 

Jeśli nie podejmiesz próby zapytania o świadkowanie, nie dowiesz się, czy dana osoba jest tym zainteresowana! Podstawa, to podjąć decyzję w głowie i zaprosić daną osobę na spotkanie, na którym oświadczysz jej bądź jemu, że zbliża się wielkimi krokami Twój ślub. 

Świadkowie to bardzo ważne osoby na tej uroczystości. Zazwyczaj Panna Młoda wybiera świadkową, a Pan Młody świadka. Zazwyczaj jest to ktoś z rodzeństwa lub najbliższy przyjaciel. To bardzo bliskie osoby, którym można w stu procentach zaufać. Osoba wybrana powinna czuć się wyjątkowo, bo to właśnie ona będzie pełnić niezwykle ważną funkcję na weselu! Już prosząc o świadkowanie możesz podarować świadkowej srebrną lub złotą bransoletę z serduszkami, lub inny podarek. Dla potencjalnego świadka świetną opcją będzie na przykład spersonalizowany krawat.

Comments are closed.