Ekskluzywny alkohol niezastąpiony na uroczystości weselnej

Wódka na wesele stanowi obowiązkową pozycję na liście rzeczy, które trzeba przygotować na uroczystość. Ekskluzywne napoje alkoholowe wyróżniają się efektowną banderolą, która posiada ładne wzornictwo. Ten kultowy trunek kojarzy się z gościnnością oraz dobrą zabawą. Para narzeczeńska najczęściej decyduje się na zakup alkoholu w wariancie 0,5 litra, 0,7 bądź 1 litr. Efektowne, szklane butelki dobrze się komponują przy suto zastawionym stole.

Wódka na wesele niezastąpionym elementem na konkursie oczepinowym

Warto pamiętać, że wódki na wesele służą do serwowania ich gościom ale nie tylko. Mogą być one również wręczane biesiadnikom na pożegnanie i w ramach podziękowania za przybycie. Wiele Par decyduje się również na oferowanie ich w ramach konkursów oczepinowych. Wiele osób zastanawia się jaką ilość przygotować dla przybyłych osób. Otóż warto wiedzieć, iż przyjęto za normę ilość 0,5 litra na parę. Zdecydowanie taka ilość wystarczy na całą imprezę i nie zabraknie alkoholu dla żadnego gościa.

Serwowanie alkoholu w ramach zasad savoir vivre

Warto również wiedzieć, jak powinno się serwować ekskluzywne napoje alkoholowe. Otóż, powinny do tego celu służyć kieliszki o pojemności 0,25 ml. Zasada savoir vivre jasno mówi, że kieliszki kładzie się z prawej strony od talerza biesiadnika. Obok niego można położyć również elegancki kieliszek od wina, jeśli ten napój też jest serwowany na uroczystości weselnej. Jeśli po uroczystości weselnej zostanie alkohol, można go rozdać gościom bądź też można go przechować na inne ważne okazje, na przykład chrzciny, rocznicę, jubileusz bądź narodziny dziecka. Najczęściej weselnicy decydują się na alkohole klasyczne, bez dodatku smakowych ekstraktów. Takie rozwiązanie jest najbardziej uniwersalne, gdyż klasyczna wódka będzie pasować do każdej weselnej potrawy – https://www.zankyou.pl/p/kilka-slow-o-wyborze-ilosci-i-serwowaniu-wodki-na-weselu-7589.

Comments are closed.